Voor spelers, staf en supporters is het dit jaar geen pretje om elke uitwedstrijd op pad te gaan. Leeuwarden en Groningen werden dit seizoen al bezocht en voor deze zaterdag stond de recordwedstrijd tegen de roemruchte Winschoter Voetbal Verenging 1896 op het programma. De uitwedstrijd tegen Holwierde was tot op dit moment de verste competitiewedstrijd uit met 153 kilometer vanaf ons sportpark. Winschoten deed er, volgens Google maps, nog 3 kilometer bovenop. Een nieuw uit record! Als het dan ook nog op een mistroostige zaterdagvond is, kun je voorstellen dat het aantal Dronter supporters op één hand te tellen was. In deze hoedanigheid is de titel strafexercitie uitgelegd en trof de tegenstander van deze avond geen enkele blaam. Een keurige ontvangst, een gezellige kantine, een ouderwets goed natuur grasveld en een, zeker voor de neutrale toeschouwer, levendige wedstrijd die eindigde in 3 – 3.
asv Dronten vergat zich deze avond te belonen. Daar waar het verkrijgen van de kansen dit seizoen niet elke week erg groot ia, waren het deze avond toch zeker 10 ballen die tot doelpunt hadden kunnen worden getransformeerd. Alleen de Ruiter, Schols en Leichtenberg wisten het net te vinden. Aan de andere kant gaf Dronten ook de nodige kansen weg en doelman Bredewolt, hij speelde deze avond niet zijn beste wedstrijd, moest ook 3 keer de gang naar het net maken. Het zij hem vergeven.
asv Dronten begon met de volgende namen; Bredewolt, Siebelink (46e Bolck), Breukelman, Slijngard, Akot, van Wijnen (73e Fawzi), Bastiaan, Schols, Bos (73e Leichtenberg), de Ruiter (73e Woertink) en Braams.
asv Dronten startte deze avond fel tegen de club met het roemruchte verleden waarbij grootheden als Arie Haan, Jan Mulder en voor de ouderen onder ons, Klaas Nuninga hun eerste kunsten op het voetbalveld vertoonden. In de 8e en 14e minuut kreeg Willem Jelle Bos twee opgelegde kansen na goede voorzetten van Siebelink en Braams. Bos miste voor het doel met hoofd en voet. In de 18e minuut kwam asv Dronten toch op voorsprong. Een splijtende pass van uitblinker Yordi Schols werd op juiste waarde ingeschat door Julian de Ruiter. Oog in oog met de WVV-doelman schoof de Ruiter de bal langs de keeper, beheerst binnen.
Lang mocht asv Dronten niet van de voorsprong genieten want in de 21e lag de gelijkmaker er alweer in. Doelman Dean Bredewolt verkeek zich op een weliswaar hard, maar zeker niet onhoudbaar schot van 25 meter van Kelvin Meulenkamp. Drie minuten later werd het zelfs 2 – 1 voor WVV. Nu werd een afstandsschot wel gekeerd door Bredewolt maar één der WVV-aanvallers was er als de kippen bij om de rebound af te maken. asv Dronten stond uit het niets ineens op achterstand. Weer drie minuten later hadden de groen witten het geluk dat de redelijk vrijstaande spits de bal hard overjoeg.
Hierna probeerde asv Dronten de draad weer op te pakken maar het ging nog niet van harte. Julian de Ruiter en Willem Jelle Bos werden vaak gezocht maar de finesse en/ of het geluk ontbraken. Toch was het de Ruiter die, op slag van rust, nog een keer goed kon doorzetten en zijn voorzet werd prima door Bos met rust gelaten waarna Yordi Schols, half vallend, de 2 – 2 kon binnenschieten.
In de rust moest Nick Siebelink, geblesseerd het veld verlaten en mocht Mitchell Bolck, na ook een aantal weken blessureleed te hebben gehad, zijn rentree maken. asv Dronten begon de 2e helft waarmee het ook de 1e helft was begonnen namelijk 2 goede kansen voor Willem Jelle Bos. Ook nu was Bos niet scherp genoeg om de kansen af te maken. Tussen de 2 kansen van Bos in, was WVV alweer op voorsprong gekomen. Een diepe bal werd door Lucky Akot verkeerd ingeschat en ook doelman Bredewolt twijfelde om aan de zijkant in te grijpen. Het lukte vervolgens de WVV-aanvaller om de bal bij Bo van Lent te krijgen, die van dichtbij binnenschoot.
In de 73e minuut wisselde trainer Wind 3 keer. Bos, de Ruiter en van Wijnen werden gewisseld voor Fawzi, Leichtenberg en Woertink. Dit bracht weer nieuw elan in het elftal. In de 80e minuut kwam asv Dronten op gelijke stand. Yanick Leichtenberg verlengde een cornerbal van Breukelman met het hoofd en de bal paste precies in het doel van WVV. Na ruim één jaar blessureleed weer de eerste treffer voor Yanick! Twee minuten later dacht asv Dronten op voorsprong te komen maar nu werd de bal van Leichtenberg, na een identieke corner, op de doellijn weggekopt. In de 86e minuut kreeg Pim Breukelman nog de mogelijkheid om vanaf een meter of 20 zijn trapkunsten te vertonen maar de doelman had goed het oog op de verder prima genomen vrije trap.
Alhoewel asv Dronten in deze fase van de wedstrijd het betere van het spel had, moest het toch oppassen voor de spaarzame aanvallen van WVV. In de 89e minuut kwam Dronten goed weg toen een vrije trap, via de muur van richting werd veranderd, en buiten het bereik van doelman Bredewolt op de paal belandde. Eén minuut later was het nogmaals billen knijpen nadat de WVV-aanvaller vanuit de draai rakelings langs schoot. Ook Dronten had er nog met de winst vandoor kunnen gaan maar Dinant Woertink had pech dat zijn schot, nadat de bal de keeper al was gepasseerd nog ver voor de doellijn werd verwerkt. Hierdoor werden wederom de punten gebroederlijk verdeeld.
Door het gelijke spel blijft asv Dronten in een grote groep van middenmoters staan. Velocitas is bijna elke week de lachende derde door de vele gelijke spelen in deze klasse. De ploeg uit Groningen weet wel elke week de volle buit te halen en staat al 9 punten voor op asv Dronten (als de ploeg het recht heeft om omhoog te kijken). De wedstrijd van vandaag tegen WVV was uiterst aantrekkelijk. Dronten gaf wel veel ruimte weg aan de tegenstander die daardoor makkelijk konden counteren. Misschien lag het aan het natuurgrasveld waardoor er meer moest worden geploeterd waardoor de afstanden groter werden of misschien speelde WVV het ook wel gewoon goed uit.
Blijft staan dat de komende 4 wedstrijden, voor de winterstop, cruciaal zijn. asv Dronten mag maar liefst 3 keer thuis aan treden en deze wedstrijden zullen toch tot winst moeten worden omgezet wil het de 2e helft van het seizoen om de bovenste plaatsen (periodetitel) mee blijven strijden. Komende zaterdag speelt asv Dronten thuis tegen vv Winsum. Succes mannen!
MS



























